In Memoriam Ties van Os

Op 29 december 2018 is onze oud voorzitter Ties van Os overleden. Hij mocht slechts 61 jaar worden. Een ski ongeval in het Oostenrijkse Feldkirch en opvolgende hersenbloeding zijn Ties fataal geworden. Hij was daar samen met zijn zoon Thijs aan het skiën. Ties zeilde in 1979 op de ‘Prodent’ de Nedlloyd Specerijenrace, op de ‘Samsonite’ de Trans-Atlantische Zeilrace van Rotterdam naar New York en op de ‘ Equity and Law’ in 1982 de  Whitbread Round the World Race, bij deze race kreeg hij uit handen van prinses Diane de ‘Navigator Award’ uitgereikt.

Het zeilen zat hem in het bloed en Ties ging verder als charterschipper en voer als schipper/bemanningslid op de ‘ Nordwind ’ van Jan Schoen en Joke Zwart op de Middellandse Zee en Oceaan. Ties was ook zeer betrokken bij de chartervaart. Het was dan ook niet verwonderlijk dat hij samen met Caspar Mooyman bij Zeilvaart Enkhuizen een scheepsmakelaardij oprichtte. In 1988 ging Ties alleen verder onder de naam Scheepsmakelaardij Enkhuizen. Na een succesvolle start van zijn bedrijf en veranderde gezinssamenstelling met Thijs en Maj-Brit kreeg Ties ook weer gevoel bij de kleine bootjes en kwam onze vereniging in beeld. Van 1996 tot en met 1998 heeft Ties ons clubblad ‘Het Vuurtje’ in een nieuw jasje gestoken. Zijn loyale houding en zijn verbindend vermogen bleven in het bestuur niet onopgemerkt. In december 1998 mocht Ties de voorzittershamer van waarnemend voorzitter Ton van Oudheusden overnemen. Ties kreeg het niet cadeau: de structuur binnen de vereniging moest vereenvoudigd worden, een betere taakverdeling, stevige onderhandelingen met de Stichting Jachthaven over de huurverhoging en de eventuele aanschaf van een eigen clubhuis op de haven. De stuurboordwal verplichting/mag starten in het Krabbersgat nog wel, ook hier over moest stevig met Rijkswaterstaat worden gesproken. Ties kreeg het voor elkaar dat de nieuwe Optimisten door Zeilvaart Enkhuizen gesponsord werden, zo ook een nieuwe rubberboot door het VSB fonds. De naamsverwarring ‘Watersportvereniging Almere’ laaide weer op, ook dit wist Ties weer in goede banen te leiden. Een status quo van 5 jaar werd afgesproken. Het ‘medewerkersfeest’ werd geïntroduceerd om de verbinding met de club verder te verbeteren. Tussendoor heeft Ties ook nog het penningmeesterschap een jaar op zich genomen. In de zomer van 2001 behaald Ties met zijn X99  ‘Maxime’ ook nog een 1e plaats. In december 2003 droeg Ties de voorzittershamer over aan Bert van der Vecht. Zijn betrokkenheid bij de vereniging bleef. Onze vereniging is Ties heel veel dank verschuldigd. 

In een besloten afscheidsbijeenkomst in de Drommedaris, een eervolle uitgeleide en een plechtig vaarwel waarbij de Drommedaris brug nog 1 maal voor Ties open ging, koos hij het ruime sop. 

Wij wensen Thijs en Maj-Britt heel veel sterke toe dit enorme verlies te dragen.

Namens het Bestuur 

Rem. C. Schuijt  erelid.

 

onze partners

                                                                       Klik op het logo van onze partners hieronder om op hun website te komen